شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

اقدام قانونی برای اخذ مالیات خودروهای لوکس و خانه های لوکس

اقدام قانونی برای اخذ مالیات خودروهای لوکس و خانه های لوکس

فهرست مطالب

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مشمولان مالیات خودروها و خانه های لوکس، چنانچه در مهلت قانونی مالیاتشان را پرداخت نکنند، فرایند قانونی وصول مالیات از طریق سازمان امور مالیاتی انجام خواهد گرفت.

شاهین مستوفی مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور بیان داشت: طبق مقررات قانون بودجه ۱۴۰۲ دارندگان خودروهای لوکس بالای سه میلیارد تومان تا پایان بهمن ماه فرصت دارند مالیات متعلقه را پرداخت کنند و اگر اقدامی نکردند، شرایط مطالبه و ادامه سیر فرایند قانونی وصول مالیات از طریق سازمان امور مالیاتی انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: اگر مالکان خودروهای لوکس، مالیاتشان را پرداخت نکنند اقدامات اجرایی را انجام می دهیم و در این راستا یکی از اقدامات این است که خودرو از طریق نیروی انتظامی توقیف و نسبت به مطالبه و وصول مالیات حقه دولت اقدام خواهد شد.

مستوفی در خصوص لزوم پرداخت مالیات خانه های لوکس نیز گفت: خانه های لوکس در صورت عدم پرداخت مالیات، در مرحله اول ممنوع المعالمه می شوند. اگر نسبت به عملیات اجرایی اقدام شود و شخصی که مطالبه مالیاتی او قطعی شده است نسبت به پرداخت مالیات اقدام نکند، قطعا از طریق مزایده اموال نسبت به وصول حقوق دولت اقدام می کنیم.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button