شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

اصلاح نظام مالياتي از خدمات کم نظير دولت پس از انقلاب اسلامي است

اصلاح نظام مالياتي از خدمات کم نظير دولت پس از انقلاب اسلامي است

فهرست مطالب

 اصلاح نظام مالياتي از خدمات کم نظير دولت پس از انقلاب اسلامي است

تهران-اینتا- رئيس مجلس شوراي اسلامي در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، اصلاح نظام مالياتي کشور را از خدمات کم نظير دولت پس از انقلاب اسلامي دانست.
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مالیاتی ایران(اینتا)، در اين جلسه محمدباقر قالیباف اصلاح نظام مالياتي کشور را يکي از مهم ترين و اساسي ترين کارهاي دولت سيزدهم دانست و گفت : اين اقدام ارزشمند از خدمات کم نظير در دوران پس از انقلاب اسلامي و گامي در جهت انضباط مالي و تحقق نظام مالياتي عادلانه به شمار مي آيد.

بنابراین در اين جلسه  گزارشي از سوي وزارت امور اقتصادي و دارايي درباره اجراي قانون پايانه هاي فروشگاهي و سامانه مودیان ارائه شد که بر اساس آن با تلاش مجدانه سازمان امور مالياتي کشور اين سامانه هم اکنون آماده بهره برداري است.

 دکتر داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این جلسه، با اشاره به تعویق اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در سال های قبل گفت: در دولت سیزدهم عقب‌افتادگی‌ها در اجرای این قانون جبران و زیرساخت‌های لازم با دقت و پیگیری جدی، فراهم شده است.

برنامه کلان نظام مالیاتی در سه سال پیش رو، افزایش نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی 6درصد به 9درصد (50درصد رشد) و تأمین مالی حداکثری از منابع سالم و پایدار مالیاتی است.

کارشناسان معتقدند با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، شفافیت و عدالت مالیاتی افزایش و همزمان با کاهش فرار مالیاتی، اعتماد عمومی مردم به نظام مالیاتی افزایش خواهد یافت. 

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button