شماره تماس :02188990405

اجرای قانون پایانه های فروشگاهی، نقطه عطفی برای نظام اقتصادی کشور

اجرای قانون پایانه های فروشگاهی، نقطه عطفی برای نظام اقتصادی کشور

فهرست مطالب

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بازدید از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی:

  

اجرای قانون پایانه های فروشگاهی، نقطه عطفی برای نظام اقتصادی کشور

رئیس کل سازمان مالیاتی کشور در بازدید از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تاکید کرد: اجرای این قانون از اولویت های اصلی و نقطه عطفی برای نظام اقتصادی کشور است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در دومین بازدید میدانی سال جاری و در جمع مدیران و کارکنان مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در طراحی و تولید سامانه پایانه های فروشگاهی توسط متخصصان داخلی این قانون را از اقدامات بزرگ وزارت اقتصاد و مطالبه توامان دولت و مجلس عنوان کرد.
 وی با اشاره به اهداف و مزایای متعدد اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان خاطرنشان کرد: مهمترین رکن اجرای این قانون، ایجاد شفافیت اقتصادی است که سازمان امور مالیاتی را قادر می‌سازد اشراف واقعی نسبت به مبادلات اقتصاد و درآمد اشخاص پیدا کرده و کلیه فعالیتهای اقتصادی را به طور کامل پایش کند.
دکتر منظور افزود: رصد داده ها و  فعالیتهای اقتصادی و اشراف اطلاعاتی قطعا به دریافت مالیات منصفانه کمک می کند و با وصول هوشمند مطالبات از فرار مالیاتی جلوگیری می شود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اجرای قانون پایانه فروشگاهی می تواند تحول بزرگی در شفافیت و انضباط مالی و اصلاح نظام مالیاتی کشور بوجود آورد، تصریح کرد: با اجرای این قانون، بستر و زیرساخت های لازم برای اجرای پایه‌های مالیاتی جدید از جمله مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر مجموع درآمد و همچنین تغییر سیستم مالیاتی از منبع محور به فرد محور فراهم می شود.
وی عنوان داشت: مجموع این عوامل کمک خواهد کرد تا بتوانیم در آینده، درآمدهای مالیاتی را به گونه ای افزایش دهیم که بودجه کشور به طور کامل از محل درآمدهای مالیاتی تامین شود و با  شناسایی مودیان جدید، وصول صحیح مالیات و ایجاد شفافیت و اجرای عدالت مالیاتی، نظام مالیاتی به جایگاه متعالی‎ خود ارتقا یابد.
دکتر منظور با اشاره به اهمیت بخش تحلیل کسب و کار و انعطاف پذیری خوب تیم های طراحی مرکز تنظیم مقررات افزود: تولید سندهای تحلیل کسب و کار مورد نیاز برای تولید سامانه پایانه های فروشگاهی موجب پیشبرد کار گروه مشاور و خروج این پروژه از بن بست گردید.
 رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: اجرای موفق قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مستلزم آماده سازی فضای جامعه و اقدامات رسانه ای موثر است.
وی گفت: همزمان با اجرای این قانون، لازم است  اطلاع رسانی و آگاهی بخشی موثر و گسترده ای در سطح جامعه انجام گیرد و نتایج مثبت اجرای این قانون هر چه بیشتر برای مردم تبیین شود.     
پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button