رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بازدید از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی:

  

اجرای قانون پایانه های فروشگاهی، نقطه عطفی برای نظام اقتصادی کشور

رئیس کل سازمان مالیاتی کشور در بازدید از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تاکید کرد: اجرای این قانون از اولویت های اصلی و نقطه عطفی برای نظام اقتصادی کشور است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در دومین بازدید میدانی سال جاری و در جمع مدیران و کارکنان مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در طراحی و تولید سامانه پایانه های فروشگاهی توسط متخصصان داخلی این قانون را از اقدامات بزرگ وزارت اقتصاد و مطالبه توامان دولت و مجلس عنوان کرد.
 وی با اشاره به اهداف و مزایای متعدد اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان خاطرنشان کرد: مهمترین رکن اجرای این قانون، ایجاد شفافیت اقتصادی است که سازمان امور مالیاتی را قادر می‌سازد اشراف واقعی نسبت به مبادلات اقتصاد و درآمد اشخاص پیدا کرده و کلیه فعالیتهای اقتصادی را به طور کامل پایش کند.
دکتر منظور افزود: رصد داده ها و  فعالیتهای اقتصادی و اشراف اطلاعاتی قطعا به دریافت مالیات منصفانه کمک می کند و با وصول هوشمند مطالبات از فرار مالیاتی جلوگیری می شود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اجرای قانون پایانه فروشگاهی می تواند تحول بزرگی در شفافیت و انضباط مالی و اصلاح نظام مالیاتی کشور بوجود آورد، تصریح کرد: با اجرای این قانون، بستر و زیرساخت های لازم برای اجرای پایه‌های مالیاتی جدید از جمله مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر مجموع درآمد و همچنین تغییر سیستم مالیاتی از منبع محور به فرد محور فراهم می شود.
وی عنوان داشت: مجموع این عوامل کمک خواهد کرد تا بتوانیم در آینده، درآمدهای مالیاتی را به گونه ای افزایش دهیم که بودجه کشور به طور کامل از محل درآمدهای مالیاتی تامین شود و با  شناسایی مودیان جدید، وصول صحیح مالیات و ایجاد شفافیت و اجرای عدالت مالیاتی، نظام مالیاتی به جایگاه متعالی‎ خود ارتقا یابد.
دکتر منظور با اشاره به اهمیت بخش تحلیل کسب و کار و انعطاف پذیری خوب تیم های طراحی مرکز تنظیم مقررات افزود: تولید سندهای تحلیل کسب و کار مورد نیاز برای تولید سامانه پایانه های فروشگاهی موجب پیشبرد کار گروه مشاور و خروج این پروژه از بن بست گردید.
 رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: اجرای موفق قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مستلزم آماده سازی فضای جامعه و اقدامات رسانه ای موثر است.
وی گفت: همزمان با اجرای این قانون، لازم است  اطلاع رسانی و آگاهی بخشی موثر و گسترده ای در سطح جامعه انجام گیرد و نتایج مثبت اجرای این قانون هر چه بیشتر برای مردم تبیین شود.     
image_pdfpdfimage_printپرینت
با ما تماس بگیرید