شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده انواع سیگار و محصولات دخانی در سال 1401

نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده انواع سیگار و محصولات دخانی در سال 1401

فهرست مطالب

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:
  

نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده انواع سیگار و محصولات دخانی در سال 1401

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده انواع سیگار و محصولات دخانی در سال 1401 را اعلام کرد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: در راستای اجرای قانون دایمی مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400/03/02 که از تاریخ 13 دی ماه سال جاری لازم الاجرا گردیده است، انواع سیگار و محصولات دخانی تولید داخل و وارداتی به میزان نرخ های مندرج در بند (ت) ماده (26) قانون مذکور، مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده می باشند.

وی تصریح کرد: به موجب تبصره (1) بند (ت) ماده (26) قانون یادشده نرخ های تعیین شده از سال دوم اجرای قانون هرسال پنج واحد درصد افزایش می یابد تا زمانی که نرخ مذکور برای انواع سیگار و محصولات دخانی، توتون و تنباکوی تولید داخل به پنجاه و پنج درصد (55%)، برای تولیدات داخل با نشان بین المللی به نود و پنج درصد (95%) و برای انواع سیگار و محصولات دخانی، توتون  پیپ و تنباکوی وارداتی به یکصد و بیست و پنج درصد (125%) برسد.

براساس اعلام معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده انواع سیگار و محصولات دخانی در سال 1401 به شرح جدول زیر می‌‌باشد:

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button