رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد:
  

اجرای طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی یک مطالبه ملی

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، تاکید کرد: اجرای طرح ساماندهی دستگاه های کارتخوان بانکی به دلیل محاسن متعددی که برای اقتصاد دارد، یک گام مهم برای تحقق مطالبه ملی محسوب می شود و به شفاف شدن اقتصاد کمک می کند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: یکی از مسایل مهم اقتصادی کشور که ریشه بسیاری از مشکلات و نارسایی های اقتصادی است، شفاف نبودن فعالیت های اقتصادی است که با هدف فایق آمدن بر این معضل ریشه ای و نظم بخشیدن به اقتصاد کشور، طرح ساماندهی دستگاه‎های کارتخوان بانکی و درگاه های پرداخت  الکترونیک در حال انجام است.

وی اظهار داشت: طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی که مطالبه دولت و مجلس است، در راستای اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و با مشارکت بانک مرکزی در حال عملیاتی شدن است و از مزایای اجرای این قانون می توان به شفاف شدن اقتصاد، اجرای عدالت مالیاتی، کاهش اعتراضات مالیاتی، تسریع در فرآیند رسیدگی، مبارزه با فرار مالیاتی، شناسایی مودیان جدید و نهایتا تحقق درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده بدون فشار بر مودیان موجود اشاره کرد.

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: کلیه مالکان دستگاه های کارتخوان بانکی یا درگاه های پرداخت الکترونیک ملزم به اتصال دستگاه های در اختیار به پرونده مالیاتی هستند.

وی افزود: کلیه اشخاص دارای ابزار پرداخت‎های بانکی تا پایان بهمن ماه فرصت دارند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir ، فهرست تمامی دستگاه‎های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت  الکترونیک خود را مشاهده نموده و نسبت به الصاق آنها به پرونده مالیاتی قبلی یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام نمایند.

برزگری اظهار داشت: بدیهی است تمامی دستگاه های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیک که متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، غیرفعال خواهند شد.

وی همچنین از اتصال حدود دو میلیون و 426 هزار دستگاه کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی تا تاریخ 23 بهمن ماه خبر داد و گفت: درخواست غیرفعال شدن دو میلیون و 321 هزار کارتخوان نیز در درگاه سازمان امور مالیاتی کشور ثبت شده است.

برزگری تصریح کرد: بانک مرکزی نیز تاکنون برخی ابزار پرداخت ها را به دلایل فوت صاحبان یا رعایت نکردن قوانین استفاده صحیح از دستگاه های پوز، مسدود کرده و باقیمانده این ابزار پرداخت ها همراه با کد ملی یا شناسه ملی صاحبان آنها بر روی درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی قرار گرفته است.


منبع:اجرای طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی یک مطالبه ملی > سازمان امور مالیاتی کشور (intamedia.ir)

image_pdfpdfimage_printپرینت
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید