شماره تماس :02188990405

اجرای طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی یک مطالبه ملی

اجرای طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی یک مطالبه ملی

فهرست مطالب

رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد:
  

اجرای طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی یک مطالبه ملی

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، تاکید کرد: اجرای طرح ساماندهی دستگاه های کارتخوان بانکی به دلیل محاسن متعددی که برای اقتصاد دارد، یک گام مهم برای تحقق مطالبه ملی محسوب می شود و به شفاف شدن اقتصاد کمک می کند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: یکی از مسایل مهم اقتصادی کشور که ریشه بسیاری از مشکلات و نارسایی های اقتصادی است، شفاف نبودن فعالیت های اقتصادی است که با هدف فایق آمدن بر این معضل ریشه ای و نظم بخشیدن به اقتصاد کشور، طرح ساماندهی دستگاه‎های کارتخوان بانکی و درگاه های پرداخت  الکترونیک در حال انجام است.

وی اظهار داشت: طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی که مطالبه دولت و مجلس است، در راستای اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و با مشارکت بانک مرکزی در حال عملیاتی شدن است و از مزایای اجرای این قانون می توان به شفاف شدن اقتصاد، اجرای عدالت مالیاتی، کاهش اعتراضات مالیاتی، تسریع در فرآیند رسیدگی، مبارزه با فرار مالیاتی، شناسایی مودیان جدید و نهایتا تحقق درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده بدون فشار بر مودیان موجود اشاره کرد.

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: کلیه مالکان دستگاه های کارتخوان بانکی یا درگاه های پرداخت الکترونیک ملزم به اتصال دستگاه های در اختیار به پرونده مالیاتی هستند.

وی افزود: کلیه اشخاص دارای ابزار پرداخت‎های بانکی تا پایان بهمن ماه فرصت دارند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir ، فهرست تمامی دستگاه‎های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت  الکترونیک خود را مشاهده نموده و نسبت به الصاق آنها به پرونده مالیاتی قبلی یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام نمایند.

برزگری اظهار داشت: بدیهی است تمامی دستگاه های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیک که متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، غیرفعال خواهند شد.

وی همچنین از اتصال حدود دو میلیون و 426 هزار دستگاه کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی تا تاریخ 23 بهمن ماه خبر داد و گفت: درخواست غیرفعال شدن دو میلیون و 321 هزار کارتخوان نیز در درگاه سازمان امور مالیاتی کشور ثبت شده است.

برزگری تصریح کرد: بانک مرکزی نیز تاکنون برخی ابزار پرداخت ها را به دلایل فوت صاحبان یا رعایت نکردن قوانین استفاده صحیح از دستگاه های پوز، مسدود کرده و باقیمانده این ابزار پرداخت ها همراه با کد ملی یا شناسه ملی صاحبان آنها بر روی درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی قرار گرفته است.


منبع:اجرای طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی یک مطالبه ملی > سازمان امور مالیاتی کشور (intamedia.ir)

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button