شماره تماس :02188990405

اتصال دو میلیون و 327 هزار دستگاه کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی

اتصال دو میلیون و 327 هزار دستگاه کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی

فهرست مطالب

رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد:
  

اتصال دو میلیون و 327 هزار دستگاه کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، از اتصال حدود دو میلیون و 327 هزار دستگاه کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی تا تاریخ 18 بهمن ماه خبر داد و گفت: کلیه مالکان دستگاه های کارتخوان بانکی و درگاه های پرداخت ملزم به اتصال ابزار پرداخت های در اختیار به پرونده مالیاتی تا پایان بهمن ماه می باشند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه براساس ماده ( 11 ) قانون پایانه‎‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، کلیه مالکان دستگاه های کارتخوان بانکی یا درگاه های پرداخت الکترونیک ملزم به اتصال دستگاه های در اختیار به پرونده مالیاتی هستند، خاطرنشان کرد: کلیه اشخاص دارای ابزار پرداخت‎های بانکی می توانند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir  فهرست تمامی دستگاه‎های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت  الکترونیک خود را مشاهده نموده و نسبت به الصاق آنها به پرونده مالیاتی قبلی یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام نمایند.

وی اظهار داشت: بدیهی است تمامی دستگاه های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیک که متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، غیرفعال خواهند شد.

برزگری، با ذکر این مطلب که قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مصوب نیمه دوم سال 1398، در ابتدا پیش بینی شده بود که ظرف مدت 15 ماه اجرایی شود و نهایتا سه ماه هم برای صورتحساب الکترونیکی به آن اضافه شد، با اینحال در دولت قبل اجرایی نشد.

وی با تاکید بر اینکه این قانون یک پروژه عظیم و در ابعاد ملی است، گفت: در حال حاضر دولت و مجلس بر سر اجرای هر چه سریعتر این قانون اجماع دارند و در چارچوب این قانون و با مهیا شدن همه زیرساختها و همکاری همه بخش های متولی، قرار است اطلاعات تمامی معاملات تجاری اعم از خرد و کلان، به طور برخط برای سازمان امور مالیاتی ارسال شود.

برزگری با بیان اینکه این طرح عظیم نباید تحت الشعاع اظهارات و برآوردهای غیر دقیق شود، اظهار امیدواری کرد با تغییرات مدیریتی که در سازمان امور مالیاتی صورت گرفته، در نیمه اول سال 1401 حداقل بخشی از مودیان برای اجرای این قانون فراخوان شوند.

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، ادامه داد: طی ماه‌های اخیر، همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی کشور برای نظم بخشی به دستگاه های کارتخوان بانکی شدت گرفته است. البته از حدود 13 میلیون دستگاه پوزی که در کشور وجود دارد قرار نیست همه مؤدی مالیاتی باشند.

وی در خصوص آخرین آمار اتصال دستگاه های کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی نیز گفت: تا تاریخ 18 بهمن ماه، مالکان حدود دو میلیون و 327 هزار پوز درخواست اتصال به پرونده مالیاتی داده اند و همچنین درخواست غیرفعال شدن دو میلیون و 243 هزار کارتخوان نیز ثبت شده است.

برزگری بیان داشت: همچنین تاکنون 203 هزار مودی جدید از محل اتصال دستگاه های کارتخوان بانکی، پرونده مالیاتی تشکیل داده اند و براساس آخرین آمار دریافتی از بانک مرکزی، تعداد کل ابزار پرداخت های فعال در کشور بالغ بر 13 میلیون است که متعلق به حدود شش میلیون و 159 هزار نفر شخص حقیقی و 87 هزار نفر شخص حقوقی می باشد که به تفکیک 12 میلیون و 255 هزار ابزار پرداخت برای اشخاص حقیقی و 740 هزار ابزار پرداخت برای اشخاص حقوقی می باشد.

 

 

منبع: اتصال دو میلیون و 327 هزار دستگاه کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی > سازمان امور مالیاتی کشور (intamedia.ir)

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button