۱۰ نکته برای انتخاب یک شرکت حسابداری

انتخاب شرکت حسابداری مناسب از میان شرکت‌های فعّال در این زمینه می‌تواند امری طاقت‌فرسا و مشکل تلقّی شود ولی با رعایت برخی از نکات می‌توان بهترین شرکت را از میان شرکت‌های موجود به منظور دریافت خدمات حسابداری انتخاب کرد. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهیم […]

انتخاب شرکت حسابداری مناسب از میان شرکت‌های فعّال در این زمینه می‌تواند امری طاقت‌فرسا و مشکل تلقّی شود ولی با رعایت برخی از نکات می‌توان بهترین شرکت را از میان شرکت‌های موجود به منظور دریافت خدمات حسابداری انتخاب کرد. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهیم و نکاتی را در این رابطه بیان کنیم.

 
۱۰ نکته برای انتخاب شرکت حسابداری:

نرخ خدمات شرکت حسابداری:
نرخ خدمات شرکت حسابداری مهم‌ترین فاکتور در هنگام انتخاب شرکت مناسب در این زمینه می‌باشد و باید به آن توجّه کرد. عدم توجّه کافی به این نکته می‌تواند مشکلات فراوانی را برای شما ایجاد نماید و هزینه‌های جاری شما را افزایش دهد.

نحوه‌ی محاسبه‌ی تعرفه‌ی خدمات حسابداری:
به عنوان مثال: برخی از شرکت‌های حسابداری نرخ خدمات خود را بر اساس تعرفه مشخّص می‌نمایند ولی برخی دیگر از شرکت‌ها هزینه‌ی خدماتی همچون برقراری تماس‌های تلفنی با شرکت را نیز به صورت مجزّا محاسبه می‌نمایند و در نظر گرفتن این نکته می‌تواند موجب کاهش هزینه‌های شما شود.

اعتبار شرکت حسابداری:
با افزایش اعتبار شرکت نرخ خدمات آن نیز افزایش خواهد یافت ولی باید به این نکته توجّه داشته باشید که شرکت‌های معتبر معمولاً از دانش تخصصی بالاتری نیز برخوردار هستند و می‌توانند خدمات بهتری را به شما ارائه دهند.

گستردگی خدمات:
حسابداری از شاخه‌های مختلفی تشکیل شده است و به همین دلیل، برخی از شرکت‌ها ممکن است که توانایی ارائه‌ی خدمات مورد نیاز شما را نداشته باشند. بنابراین، در هنگام انتخاب شرکت حسابداری از خدمات شرکتی استفاده نمایید که توانایی رفع نیازهای شما را داشته باشد.

در دسترس بودن شرکت حسابداری:
در نظر گرفتن این مورد در هنگام انتخاب شرکت می‌تواند از نظر زمانی به نفع شما تمامی شود زیرا دیگر نیازی به پیگیری مکرر فرایندهای تجاری خود نخواهید داشت و می‌‌توانید به راحتی و با برقراری یک تماس تلفنی خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

میزان مهارت شرکت حسابداری در برقراری ارتباط با مشتری:
شرکت‌های دارای قدرت ارتباطی قوی از محبوبیّت بیشتری برخوردار هستند و این مورد یک حقیقت انکار ناپذیر در این زمینه می‌باشد. بنابراین، همواره خدمات مورد نیاز خود را از شرکت‌هایی دریافت نمایید که از روابط عمومی بهتری برخوردار هستند و تجربه نشان داده است که شما پس از شروع همکاری با این نوع شرکت‌ها با مشکلات کم‌تری روبرو خواهید شد.

برخورداری از خلّاقیت بالا:
یک شرکت حسابداری مناسب باید توانایی حل مشکلات غیر مترقبه را دارا باشد و با کم‌ترین هزینه و با استفاده از سریع‌ترین روش ممکن مشکلات مالی و حسابداری شما را حل نماید. بنابراین، همواره در هنگام بررسی شرکت‌های حسابداری این مورد را نیز در نظر بگیرید.

مشتری مداری:
شرکت‌های مشتری مدار و پایبند به اصول و قواعد اخلاقی از محبوبیّت بیشتری برخوردار هستند و می‌توانند نیازهای شما را بهتر برطرف نمایند. این ویژگی به اندازه‌ی توانایی‌ برقراری ارتباط شرکت مورد نظر دارای اهمیّت است زیرا می‌تواند به ارائه‌ی خدماتی باکیفیّت به شما منجر شود.

رازداری:
اسناد مالی جزو اسناد محرمانه‌ی تمامی شرکت‌ها محسوب می‌شوند و شرکت‌های حسابداری معتبر از وسواس بالایی در زمینه‌ی حفظ اطّلاعات شخصی مشتریان خود برخوردار هستند. بنابراین، در هنگام انتخاب شرکت حسابداری به سراغ شرکت‌های خوش نام و شناخته شده بروید تا احتمال نشت اطّلاعات مالی شما به حدّاقل خود برسد.

زمان‌بندی شرکت حسابداری:
زمان بندی شرکت حسابداری و میزان اهمیّت زمان برای آن شرکت جزو نکات اصلی در هنگام انتخاب شرکت‌های حسابداری می‌باشد و باید به این نکته توجّه ویژه‌ای را معطوف کرد. آماده‌سازی و ارسال گزارشات مالی در زمان مشخّص شده می‌تواند هم از نظر زمانی هم از نظر مالی مزیّت‌های فراوانی را برای شما به همراه داشته باشد و باید در انتخاب شرکت مورد نظر به این نکته نیز همچون سایر نکات دقّت کرد.

 

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

Bookmark(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *