پلمپ دفاتر قانونی سال ۹۷ آغاز شد …

برای پلمپ دفاتر قانونی خود کافیست از قسمت “تماس با ما” با کارشناسان گروه پیشداد تماس گرفته و به صورت کامـلا رایـگان درخواست پلمپ دفاتر خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایید . لازم به ذکر است باتوجه به اهمیت پلمپ دفاتر قانونی متن ذیل را نیز مطالعه نمایید . *** قابل توجه متقاضیان پلمپ دفاتر تجاری براساس […]

برای پلمپ دفاتر قانونی خود کافیست از قسمت “تماس با ما” با کارشناسان گروه پیشداد تماس گرفته و به صورت کامـلا رایـگان درخواست پلمپ دفاتر خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایید .

لازم به ذکر است باتوجه به اهمیت پلمپ دفاتر قانونی متن ذیل را نیز مطالعه نمایید .

***

قابل توجه متقاضیان پلمپ دفاتر تجاری

براساس اطلاعیه های منتشر شده از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران (اطلاعیه شماره ۲۸) متقاضیان می بایست جهت پلمپ دفاتر قانونی سال ۹۷ ( رونامه و کل ) اقدام نمایند .

 لذا ضمن عطف توجه مراتب فوق به کلیه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی توصیه می گردد که به منظور تکمیل درخواست الکترونیکی پلمب دفاتر خود جهت سال مالی ۹۷ از هم اکنون اقدام نموده تا به دلایل مختلف از جمله تاخیر درپرداخت یا عدم آگاهی از روند فرآیند، دچار مسئولیت و چالش های قانونی دراین خصوص نگردند . همچنین می بایست نکات ذیل در خصوص پلمب دفاتر در سال مالی جدید مدنظر قرار گیرد:

  • حتی المقدور در ابتدای هرسال جهت دفاتر قانونی سال مالی بعد اقدام گردد .

  • با توجه به اینکه اثرات حقوقی تحریر دفاتر به تاریخ مابعد از پایان عملیات پلمب برمی گردد لذا امکان پلمب به تاریخ های گذشته میسر نمی باشد .

  • آئین نامه ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم در خصوص نحوه تحریر دفاتر و چگونگی حفظ و نگهداری آنها و تکالیف مربوطه  پیش بینی گردیده لذا توصیه می شود مراتب آن به دقت مطالعه شود .

  • هر شخصیت حقیقی و حقوقی امکان پلمب دفاتر به دفعات را در هر سال مالی با رعایت آئین نامه ماده ۹۵ ق .م .م دارد با این توضیح که تعداد جلد پلمب شده به سازمان امور مالیاتی اطلاع داده شده و مراتب آن روی برچسب الصاقی دفاتر منعکس میگردد و تاریخ تحریر تراکنش های مالی اشخاص می بایست با تاریخ پلمب دفاتر مذکور همخوانی داشته باشد.

  • انجام امور پلمب دفاتر پس از ثبت درخواست الکترونیکی در سامانه جامع ثبت شرکتها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir صرفا از طریق مرکز استان واحد ثبتی شخصیت حقوقی یا حقیقی مربوطه با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی آن استان صورت می گیرد .

  • با توجه به اینکه پس از پایان عملیات پلمب ، دفاتر مذکور از طریق شرکت پست به آخرین آدرس اقامتگاه قانونی شخصیت حقوقی ارسال می گردد لذا مقتضی است که نسبت به بروزرسانی آدرس مذکور از طریق ارائه صورتجلسه متناسب اقدام گردد بدیهی است فراخوانی آدرس ثبت شده از سامانه جامع ثبت شرکتها مبنای آدرس ارسالی دفاتر پلمب شده خواهد بود.

  • با توجه به تکالیف قانونی مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم اطلاعات پلمب دفاتر کلیه اشخاص ( حقیقی و حقوقی ) از طریق ارتباط الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال می گردد .

  • در خصوص اشخاص حقوقی جدید التاسیس متقاضیان می بایست بلافاصله جهت سال مالی جاری و سال مالی بعد خود درخواست پلمب دفاتر را بصورت الکترونیکی تکمیل نمایند . بدیهی است هرگونه مسئولیت عدم پلمب دفاتر طبق قانون با مدیران آنها خواهند بود .

برگفته از : http://sherkat.ssaa.ir

 

خدمات مربوط به ثبت درخواست پلمپ دفاتر قانونی توسط کارشناسان پیشداد به منظور تسهیل این امر و صرفا جهت جلوگیری از عواقب ناشی از عدم پلمپ دفاتر توسط متقاضیان به صورت کاملا رایگان انجام می شود .

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا اقدام جهت پلمپ دفاتر خود با کارشناسان گروه پیشداد تماس حاصل نمایید .

 

Bookmark(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *