شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

پایه‌های مالیاتی با اجرایی شدن مالیات بر مجموع درآمد تکمیل می‌شود

پایه‌های مالیاتی با اجرایی شدن مالیات بر مجموع درآمد تکمیل می‌شود

فهرست مطالب

  به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره مزیت‌های اخذ مالیات بر مجموع درآمد گفت: یکی از اهداف مالیات بر مجموع درآمد این است که به سراغ درآمد‌های افراد رفته و مجموع درآمد‌ها از محل‌های مختلف را شناسایی و از مجموع آنها مالیات اخذ می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت اخذ مالیات به صورت پلکانی افزود: در حال حاضر چون درآمد‌های افراد جداگانه بررسی می‌شود برای هرکدام هم معافیت مالیاتی دیده می‌شود اما اگر درآمد‌های افراد یکجا بررسی شود یک معافیت تعلق گرفته و اگر رقم درآمد هم از حدی بیشتر شود به صورت پلکانی مالیات اخذ می‌شود.

طغیانی در ادامه با اشاره به اینکه قانون سامانه مؤدیان در حال اجرا و تکمیل است، افزود: مطابق این قانون تمام رویداد‌های مالی بین کسب‌وکارها باید در سامانه مؤدیان به ثبت رسیده و فاکتور الکترونیکی بر اساس اطلاعات طرفین توسط سازمان امور مالیاتی صادر شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در لایحه مالیات بر مجموع درآمد، اصل بر مبنای شفافیت منابع درآمدی و تکمیل سامانه مؤدیان مالیاتی و قانون مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی است،  اظهار داشت: در قانون مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی هم تعاملات و رویداد‌های مالی بین کسب‌وکارها و اشخاص و یا رویداد‌های مالی بین اشخاص عادی باید در سامانه مالیاتی ثبت شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای درآمد‌های سالانه افراد تا یک حدی تخفیف دیده شده است و برای بالاتر از یک سطح درآمد تعیین شده، چنانچه فرد اطلاعات مالی خود را در سامانه ثبت نکرده باشد، بالاترین حد مالیاتی برای وی اعمال می‌شود و معمولاً افراد برای اینکه مشمول بالاترین حد مالیاتی نشوند رویداد‌های مالی خود را ثبت می‌کنند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button