وکیل مالیاتی کیست و چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

شاید تاکنون اسم وکیل مالیاتی و یا مشاور مالیاتی را شنیده باشید ولی تاکنون از خدمات آن به منظور رفع نیازهای خود استفاده نکرده باشید. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با این حرفه به شما عزیزان ارائه دهیم و تعدادی از خدمات قابل ارائه توسّط مشاور مالیاتی را به شما معرّفی نماییم.

وکیل مالیاتی یا مشاور مالیاتی یکی از شغل‌های حسّاس در زمینه‌های اقتصادی و حسابداری می‌باشد و از اهمیّت بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با این شغل مهم و پرکاربرد به شما عزیزان ارائه دهیم و خدمات قابل ارائه توسّط این افراد را عنوان نماییم.وکیل مالیاتی کیست؟
وکیل مالیاتی یا مشاور مالیاتی شخصی است که ضمن اشراف کامل به خدمات حسابداری دارای تسلّط بالایی در رابطه با مسائل حقوقی و قضایی می‌باشد و می‌تواند خدمات ارزشمندی را در این رابطه به مشتریان خود ارائه دهد. استفاده از مشاورین مالیاتی در شرکت‌ها می‌تواند از وارد شدن ضررهای مالی بزرگ و پرداخت جریمه‌های سنگین جلوگیری نماید و روند حل و فصل پرونده‌های قضایی را سرعت ببخشد. در ادامه می‌توانید با تعدادی از خدمات قابل ارائه توسّط این اشخاص آشنا شوید.

وکیل مالیاتی چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟
وکیل مالیاتی یا مشاور مالیاتی دارای شرح وظایف گسترده‌ای است و خدمات ارائه شده توسّط این اشخاص از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند زیرا می‌توان با بهره بردن از دانش تخصصی این افراد در زمینه‌های قضایی و یا خدمات حسابداری پیشرفت قابل توجّهی را در مسائل مالیاتی مشاهده کرد. در ادامه می‌توانید با تعدادی از خدمات قابل ارائه توسّط این افراد آشنا شوید.
ارائه‌ی خدمات پشتیبانی در زمینه‌های مختلف مالی و حقوقی:
اوّلین و اصلی‌ترین وظیفه‌ی وکیل مالیاتی ارائه‌ی خدمات مشاوره به مدیران ارشد شرکت‌ها و یا بخش‌های مالی و ارائه‌ی اطّلاعات دقیق در رابطه با پیچیدگی‌های قوانین مالیاتی می‌باشد. این مورد از اهمیّت بسیار بالایی برخوردار است زیرا در صورت پیاده‌سازی صحیح قوانین و شرایط ذکر شده توسّط مشاور مالیاتی در زمینه‌هایی همچون: فرایند‌های مالی، قراداد‌ها و امور مالیاتی، این فرایند‌ها به شکلی تنظیم خواهند شد تا شرکت‌ها حداقل میزان مالیات را پرداخت نمایند. همچنین، انجام فرایند‌هایی همچون: نظارت بر قراردادهای منعقد شده میان شرکت‌ها، بررسی موشکافانه‌ی میزان دریافتی‌ها و پرداختی‌های شرکت و ارائه‌ی اطّلاعات دقیق در رابطه با نحوه‌ی بهره‌مند شدن از معافیت‌های مالیاتی از دیگر وظایف یک وکیل مالیاتی می‌باشند و با توجّه به اطّلاعات ارائه شده و شرح وظایف این افراد می‌توان از میزان حسّاسیت وظایف وکلای مالیاتی مطّلع شد.

حل و فصل دادرسی‌های مالیاتی:

بر عهده گرفتن پرونده‌های مالیاتی شرکت‌ها و موسسات مالی مختلف و حل مشکلات مالی ایجاد شده در هیئت‌های حل اختلاف و مراجع قانونی و بررسی پرونده‌های مالیاتی از دیگر وظایف وکیل مالیاتی می‌باشند و از اهمیّت بسیار بالایی برخوردار هستند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که اداره مالیات میزان مالیات تعیین شده برای شرکت‌های مختلف را تایید نمی‌کند و با افزایش میزان مبلغ مالیات موجب وارد شدن ضررهای مالی سنگین به شرکت‌ها می‌شود. در این مواقع، وکلای مالیاتی وارد عمل می‌شوند و با شرکت در جلسات حل اختلاف و بررسی مناقشات ایجاد شده سعی می‌کنند تا با بهره‌مندی از دانش تخصصی بالای خود رای دادگاه را به نفع شرکت‌ها تغییر دهند و از وارد شدن ضررهای مالی سنگین جلوگیری نمایند. وکیل مالیاتی به دلیل بهره‌مندی از دانش بالا در زمینه‌هایی همچون خدمات حسابداری و امور اقتصادی و با استفاده از دانش حقوقی خود و تسلّط بالایی که در زمینه‌های قضایی دارد پرونده‌های مالیاتی شرکت‌ها را قبول می‌کند و با بررسی راهکارهای حقوقی موجود بهترین روش‌ها را به منظور جلوگیری از وارد شدن ضررهای مالی سنگین بکار می‌بندد و از این طریق به شرکت‌ها و موسسات مختلف در زمینه‌های مالیاتی و حقوقی کمک می‌نماید.

 

Bookmark(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *