شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

وصول 250 هزار میلیارد ریالی معوقات ابر بدهکاران

وصول 250 هزار میلیارد ریالی معوقات ابر بدهکاران

فهرست مطالب

مدیرکل مبارزه با فرار مالیاتی و وصول و اجرای ویژه شهر و استان تهران با اشاره به مسدود شدن 6 هزار حساب بانکی، از وصول 250 هزار میلیارد ریال معوقات ابر بدهکاران مالیاتی در راستای مبارزه با فرار مالیاتی خبر داد.

به گزارش پیشداد به نقل از رسانه مالیاتی ایران، کامران منصور، مدیرکل مبارزه با فرار مالیاتی و وصول و اجرای ویژه شهر و استان تهران با بیان اینکه ابر بدهکاران شناسایی شده در این عملیات، شامل بیش از 90 شخصیت حقوقی اعم از شرکت‌های فولادی، پتروشیمی و سیمانی هستند، تصریح کرد: با انجام اقدامات گسترده اجرایی و براساس احکام قانون محاسبات عمومی کشور و مقررات اجرایی قانون مالیات‌های مستقیم، از ابتدای مهرماه مبلغ 250 هزار میلیارد ریال وصول و جهت پرداخت تعهدات این شرکت‌ها به بیت‌المال، به حساب خزانه واریز شد.

کامران منصور با اشاره به ارجاع پرونده‌های ابر بدهکاران صنعت نفت کشور به سازمان امور مالیاتی برای دریافت مطالبات معوق دولتی اظهار داشت: بیش از 610 هزار میلیارد ریال از حقوق عامه شناسایی و روند عملیات اجرایی و وصول آن آغاز شده است.

مدیرکل مبارزه با فرار مالیاتی و وصول و اجرای ویژه شهر و استان تهران با بیان اینکه این شرکت‌ها در اکثر بانک‌ها دارای حساب‌های متعدد اعم از ریالی، ارزی و سپرده بلندمدت هستند، افزود: برای وصول مطالبات بیت‌المال، گردش حساب‌های بانکی و منابع مالی این شرکت‌ها شناسایی شده و به صورت هم‌زمان نزدیک به 6 هزار حساب بانکی متعلق به این شرکت‌ها با اخذ احکام نمایندگی دادگستری مسدود شده است. 

وی در ادامه گفت: شناسایی گردش حساب‌های بانکی و تأمین منابع مالی این شرکت‌ها در حالی صورت گرفت که برخی بانک‌های عامل با افتتاح حساب‌های آفلاین و ویژه مانع رصد تراکنش‌ها و جابجایی وجوه شده‌ بودند.

 منصور در پایان با بیان اینکه این سازمان در راستای تدابیر دولت سیزدهم با جدیت به دنبال اخذ مانده مطالبات است، خاطرنشان کرد: برابر قانون بودجه سال 1402 جزء (ز)  بند(7)  قسمت (الف) تبصره 14، مبالغ مذکور به تأمین منابع سازمان هدفمندسازی از جمله پرداخت مطالبات گندم‌کاران و کلزاکاران تخصیص یافت.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button