شماره تماس :02188990405

نظام مالیاتی یکی از مردمی ترین نظام های اداری کشور است

نظام مالیاتی یکی از مردمی ترین نظام های اداری کشور است

فهرست مطالب

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

نظام مالیاتی یکی از مردمی ترین نظام های اداری کشور است

رئیس کل سازمان مالیاتی کشور با اشاره به فرصت های متعدد مودیان برای اطلاع از فرآیند و نحوه رسیدگی به پرونده مالیاتی در نظام مالیاتی، گفت: نظام مالیاتی در کشور ما یکی از مردمی ترین نظام های اداری است.
رئیس کل سازمان مالیاتی کشور  با اشاره به فرصت های متعدد مودیان برای اطلاع از فرآیند و نحوه رسیدگی به پرونده مالیاتی در نظام مالیاتی، گفت: نظام مالیاتی در کشور ما یکی از مردمی ترین نظام های اداری است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در گفتگو با برنامه  تلویزیونی صف اول، ضمن تبیین فرآیند وصول مالیات در منابع مختلف مالیاتی و اشاره به تفاوت زمان وصول مالیات حقوق بگیران و سایر مودیان مالیاتی در قانون تاکید کرد: با تمهیداتی که صورت گرفته، مودی مالیاتی می تواند طی چندین مرحله نسبت به مالیات تشخیصی سازمان اعتراض نماید و نظام مالیاتی، امروز یکی از مردمی ترین نظام های اداری کشور است.
  وی عنوان کرد: نظام مالیاتی در صدد است مانند دریافت مالیات حقوق، وصول مالیات بهنگام و در زمان تحقق درآمد در منابع مختلف از جمله پیمانکاران، پزشکان، وکلا و … را تسریع نماید.   
دکتر داود منظور با اشاره به ماده 163 قانون مالیات های مستقیم و ظرفیتهای موجود در قانون بودجه سال گذشته و امسال اعلام کرد: در خصوص شرکتهای بزرگ به دنبال دریافت مالیات به طور علی الحساب در طی سال برحسب قوانین می باشیم و در مورد مالیات پزشکان، بر اساس تکالیف قانون بودجه، از سال گذشته این اقدام انجام گرفته و بیمارستان ها مکلف به کسر 10 درصد از حق الزحمه پزشکان به طور علی الحساب و واریز آن به حساب خزانه می باشند. 
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: با ترتیباتی که قانونگذار مشخص کرده همه پزشکان در حال حاضر دارای پرونده مالیاتی می باشند و این قانون برای وکلا نیز اجرا گردیده و مقرر شده تا وکلا برای هر پرونده ای تمبر باطل کرده و نسبت به پرداخت مالیات متعلقه اقدام نمایند.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با بیان اینکه طی سه ماه آینده سامانه ای طراحی  می شود تا تمام این پرداخت ها به صورت آنلاین انجام گیرد، گفت: مجموعه این تدابیر باعث می شود به سمت اجرای عدالت مالیاتی حرکت کرده و رضایت مودیان به دلیل برخوردهای یکسان مالیاتی افزایش یابد.
 
پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button