نحوه تقسیط مالیات ابرازی ۹۸

چگونگی تقسیط مالیات ابرازی ۹۸ مشخص شد گزارشات به عمل آمده توسط خبرنگار اقتصادی حاکی از آن است که چگونگی تقسیط مالیات ابرازی سال ۹۸ برای تمامی مؤدیان اشخاص حقوقی و کسانی که صاحب درآمد املاک اجاری خود هستند همانند سال پیشین مشخص شد. به واقع اداره تقسیط مالیات کشوری به منظور توسعه فرهنگ خود […]

چگونگی تقسیط مالیات ابرازی ۹۸ مشخص شد
گزارشات به عمل آمده توسط خبرنگار اقتصادی حاکی از آن است که چگونگی تقسیط مالیات ابرازی سال ۹۸ برای تمامی مؤدیان اشخاص حقوقی و کسانی که صاحب درآمد املاک اجاری خود هستند همانند سال پیشین مشخص شد. به واقع اداره تقسیط مالیات کشوری به منظور توسعه فرهنگ خود اظهاری مالیات ابرازی و مشارکت هرچه تمام تر عموم مشاغل و صاحبان کسب و کارهای مختلف در تشکل های صنفی سعی بر آن دارد تا با به تمهیدات قانونی و مصوبات ماده ۱۵۸ قانون مالیات های مستقیم را به جریان بگذارد.

taxable-persons-300x169 نحوه تقسیط مالیات ابرازی ۹۸ آشنایی با تقسیط مالیات ابرازی

درباره تقسیط مالیات ابرازی چه می دانید؟ از آنجایی که درآمد مبنی بر مالیات یکی از رایج ترین شیوه های کسب درآمد دولت است و معمولاً بخش عمده ای از این درآمد را مالیات ابرازی یا همان مالیات بر ارزش افزوده از اشخاص حقوقی تشکیل می دهد. بنابراین توجه به نحوه تقسیط مالیات ابرازی و وصول آن از سوی اشخاص حقوقی لازم و ضروری است. اگر به دنبال پاسخی مناسب برای چگونگی تقسیط مالیات سال ۹۸ هستید بایستی در ابتدا با مزیتی که باعث شده این مالیات به رایج ترین منبع درآمد دولت درآید آشنا شوید.

یکی از مسائل مهم و رایجی که اکثریت مردم جامعه به ویژه فعالان صحنه اقتصادی با آن مواجه هستند بحث تقسیط مالیات ابرازی و نحوه رسیدگی به آن از سوی سازمان امور مالیاتی است. بر اساس قانون ۲۱۹ مالیات های مستقیم و غیر مستقیم، تشخیص مالیات بر عهده سازمان مستقل و تفکیک شده ای به نام اداره امور مالیاتی است. چنانچه کسانی تحت عنوان مؤدیان و اشخاص حقوقی مشمول این مالیات باشند اداره امور مالیاتی مکلف است تا به آن ها مراجعه کرده و مطالبه مالیات کند.

شرایط تقسیط مالیات ابرازی سال ۹۸

نامه ای که از سوی اداره امور مالیاتی انتشار گشته مبنی بر این است که آن دسته از مؤدیان که مشمول مالیات ابرازی می باشند و خواستار تقسیط مالیات را دارند بایستی حتماً درخواست تقسیط مالیات یا بدهی خود را امضا نموده و آن را قبل از سرآمد مهلت به اداره مربوطه تسلیم نماید. این دسته از افراد از شرایط پرداخت حداقل ۵۰ درصد نقد و مابقی حداکثر تا ۶ ماه پرداخت بهره مند می شوند. اما کسانی که درخواست تقسیط بدهی خود را پس از انقضا مهلت تحویل سازمان امور مالیاتی کشور نمایند از شرایطی نظیر پرداخت حداقل ۶۰ درصد نقد و مابقی به صورت قسط طی ۳ بهره مند می شوند

تیم حسابداری پیشداد سالی مالی موفقی را برای شما آرزو دارد.

Bookmark(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *