شماره تماس :02188990405

بازدید وزیر اقتصاد از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

بازدید وزیر اقتصاد از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

فهرست مطالب

  
بازدید وزیر اقتصاد از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

وزیر امور اقتصادی و دارایی از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بازدید کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بازدید کرد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، وزیر امور اقتصادی و دارایی و هیات همراه از مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‎های فروشگاهی و سامانه مودیان بازدید کرد و تازه ترین تحولات و دستاوردهای این حوزه را مورد بررسی قرار داد.

در ابتدای این مراسم، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با اشاره به اهمیت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان خاطرنشان کرد: با اجرای شفاف این قانون و تغییر رویکرد سازمان امور مالیاتی از تصدی گری به سمت تامین زیر ساخت های لازم جهت اشراف اطلاعاتی بر مبادلات اقتصادی و حکمرانی داده، اهداف مالیاتی مقرر در قانون بودجه و عدالت مالیاتی محقق خواهد شد. 

  دکتر داود منظور، تصریح کرد: اجرای طرح ساماندهی دستگاه های کارتخوان بانکی که در چارچوب این قانون در حال انجام است، به دلیل محاسن متعددی که برای اقتصاد دارد، یک گام مهم برای تحقق مطالبه ملی محسوب می شود و به شفاف شدن اقتصاد کمک می کند.

رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نیز، در این بازدید، ضمن ارایه گزارشی از آخرین وضعیت اجرای این قانون، اهم اقدامات صورت گرفته و تحولات و دستاوردهای حوزه های مختلف اعم از حوزه طراحی زیرساخت و امنیت، حوزه فناوری اطلاعات و حوزه داده های مالیاتی را برای وزیر اقتصاد و حاضرین تشریح کرد.

محمد برزگری، با بیان اینکه مرجع کدگذاری کالا و خدمات در وزارت صنعت، معدن و تجارت متعدد است و این امر، باعث تاخیر در طراحی زیرساخت لازم در سامانه های مرتبط با این قانون شده، گفت: لازم است وزارت صمت هر چه سریعتر نسبت به تعیین مرجع نهایی کدگذاری کالا و خدمات در کشور اقدام نماید.

وی بر ضرورت کدینگ کالا و خدمات در جهت تسهیل جریان اطلاعات و نظم بخشی به آن تاکید کرد و گفت: با ایجاد شفافیت اقتصادی، سازمان امور مالیاتی قادر خواهد بود با رصد داده ها و  فعالیتهای اقتصادی و اشراف اطلاعاتی، ضمن وصول هوشمند مطالبات، از فرار مالیاتی جلوگیری کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در این بازدید، ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته، تاکید کرد: اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از اولویت‎های اصلی نظام اقتصادی کشور و نقطه عطفی برای نظام مالیاتی و کشور است و اجرای آن باعث تحول در اقتصاد ایران می گردد.  

دکتر احسان خاندوزی، با اشاره به ضرورت اجرای هر چه سریعتر این قانون در جهت جلوگیری از فرار مالیاتی و سایر جرایم از قبیل صدور فاکتورهای صوری و همچنین شناسایی مودیان جدید گفت: مزایا و منافع استقرار سامانه مودیان در بخشهای مختلف نظام اقتصادی کشور موثر بوده و تحقق آن یک اقدام بزرگ و ماندگار در روند پیشرفت اقتصادی کشور خواهد بود.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button