شماره تماس :02188990405

مالکان 2800 خانه گران قیمت و باغ ویلا به سامانه مالیاتی مراجعه کردند.

مالکان 2800 خانه گران قیمت و باغ ویلا به سامانه مالیاتی مراجعه کردند.

فهرست مطالب

مالکان 2800 خانه گران قیمت و باغ ویلا به سامانه مالیاتی مراجعه کردند.

 

به گزارش پیشداد از رسانه مالیاتی ایران،معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با اشاره به اینکه تاکنون برای 12 هزار و 400 مالک خانه واحد مسکونی گران قیمت و باغ ویلا پیامک اطلاع رسانی ارسال و مطالبه مالیات انجام گرفته، گفت: از این تعداد تاکنون حدود 2800 مودی به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان به نشانی my.tax.gov.ir مراجعه و ثبت نام کرده اند.

دکتر خدامرادی با بیان اینکه اخذ مالیات از واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها به استناد ضوابط اجرایی بند (خ) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و در دولت سیزدهم کلید خورد، گفت: از جمله مهمترین آثار اجرای این قانون، افزایش عدالت مالیاتی، نظم بخشی به اقتصاد و غلبه بر سوداگری در بازار مسکن است.

وی تصریح کرد: تاکنون 300 مودی مشمول مالیات مذکور نسبت به پرداخت مالیات اقدام نموده و همچنین از مجموع 2800 مودی که در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده اند، تعداد 921 نفر نسبت به مالیات تعیین شده یا مشمولیت این مالیات اعتراض نموده اند که اعتراضات آنها در دست پیگیری است.

دکتر خدامرادی اظهار داشت: مشمولان مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها که پیامک اطلاع رسانی برای آنها ارسال گردیده، لازم است ضمن مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir و ثبت نام در آن، میزان مالیات متعلقه را مشاهده نموده و نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ،دکتر خدامرادی در خصوص مودیانی که به مالیات تعیین شده اعتراض دارند و همچنین نحوه اعلام اعتراض نیز گفت: این دسته از مودیان، برای اعتراض به مالیات تعیین شده، لازم است به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی مراجعه و ضمن ثبت نام در آن، نسبت به ثبت اعتراض اقدام نمایند.

 
پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button