شماره تماس :02188990405

محکومیت بدهکار مالیاتی 600 میلیارد تومانی به دو سال حبس تعزیزی

محکومیت بدهکار مالیاتی 600 میلیارد تومانی به دو سال حبس تعزیزی

فهرست مطالب

پیگیری های حقوقی و قضایی منجر به صدور رای نهایی شد ؛

محکومیت بدهکار مالیاتی 600 میلیارد تومانی به دو سال حبس  تعزیزی

 
 

با پیگیری قضایی سازمان امور مالیاتی کشور، فردی که بدهی مالیاتی قطعی معوق به میزان 600 میلیارد تومان داشت، مجرم مالیاتی شناخته شد و به دو سال حبس تعزیزی محکوم شد.

به گزارش رسانه مالیاتی ، حسین تاجمیر ریاحی، مدیر کل دفتر حقوقی و قراردادهای سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی کشور در سال 1400 و بر اساس سیاست های جدید سازمان، علیه برخی اشخاص حقوقی که با نحوه فعالیت خود موجبات فرار مالیاتی خود و دیگران و همچنین معوق ماندن وصول مالیات را فراهم نموده اند، اقدام به طرح شکایت در مراجع قضایی نموده است.

وی با اشاره به یکی از پرونده های بزرگ فرار مالیاتی که با پیگیری های حقوقی و قضایی مستمر نهایتا منجر به صدور دادنامه محکومیت و رای مجازات کیفری شد، گفت: با مکاتبه اداره کل امور مالیاتی جنوب استان تهران، احدی از مودیان مالیاتی با فعالیت گسترده اقتصادی و بدهی مالیاتی قطعی معوق نزدیک به 600 میلیارد تومان معرفی گردید که علیرغم استفاده از تمامی ظرفیت ها از جمله واحد اجرائیات، امکان وصول مالیات فراهم نشده بود.

مدیر کل دفتر حقوقی و قراردادهای سازمان امور مالیاتی کشور افزود: پیگیری قضایی سازمان در نهایت منجر به صدور رای دادگاه کیفری مبنی بر دو سال حبس تعزیری مجرم مالیاتی شد.

تاجمیر ریاحی افزود: دفتر حقوقی و قراردادهای سازمان امور مالیاتی کشور برای این پرونده شکوائیه ای در دادسرای عمومی انقلاب ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی طرح و با بیان عناوین اتهامی از اقدامات مشارالیه که به انحاء مختلف و شیوه های متعدد اقدام به فرار مالیاتی کرده بود، موفق به دریافت دادنامه محکومیت به استناد ماده 274 قانون مالیات مستقیم به میزان 2 سال حبس تعزیری شد.

با توجه به گزارش ایسنا: وی تصریح کرد با اشخاصی که با ارتکاب جرایم مالیاتی تلاش می کنند از پرداخت مالیات خودداری کنند برخورد خواهد شد.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button