صورت سود و زیان شرکت ها چیست؟

این روز ها یکی از سوالات مهم حسابداران تازه وارد و افرادی که دوست دارند حسابداری را فرا بگیرند می باشد. همه افرادی که یک یا چند جلسه حسابداری را گزرانده اند با این مورد به خوبی اشنا شده اند و می دانند که صورت سود و زیان شرکت ها چیست. یکی از صورت های مالی شرکت است که در امد ها و هزینه های یک شرکت در طی دوره های مالی شرکت را نشان میدهد .

Bookmark(0)

صورت سود و زیان شرکت ها در صورت های مالی چیست؟ این روز ها یکی از سوالات مهم حسابداران تازه وارد و افرادی که دوست دارند حسابداری را فرا بگیرند می باشد. همه افرادی که یک یا چند جلسه حسابداری را تجربه کرده اند.
صورت سود و زیان شرکت یکی از صورت های مالی شرکت است که درآمد ها و هزینه های یک شرکت در طی دوره های مالی شرکت را نشان میدهد. در اکثر شرکت ها و مخصوصا شرکت های بزرگ این صورت حساب اهمیت ویژه ای دارد. اما این صورت حساب چه چیزی را نشان می دهد و چرا اهمیت دارد؟

اهمیت صورت سود و زیان  شرکت ها در صورت های مالی چیست؟
این صورت حساب نشان می دهد که درامد خالص شرکت چیست. یک شرکت طی یک دوره چه هزینه هایی دارد و چقدر هزینه پرداخت نموده است. همچنین بیشتر مدیران به دلیل اینکه بدانند شرکت آن ها طی یک دوره مالی چقدر سود کسب کرده است از این صورت حساب استفاده می کند.ایا اصلا شرکت ان ها سودی دارد یا خیر.

تفاوت تراز نامه با صورت سود و زیان شرکت ها در صورت های مالی چیست؟
این صورت حساب در طول یک بازه زمانی است و طول دوره را مشخص می کند در حالی که تراز نامه تنها یک لحظه را نشان می دهد.

چگونه میتوان صورت سود و زیان را تهیه کرد؟ امروزه صورت درامدها را جمع کرده و هزینه ها را نیز به همین صورت کم میکند.  در روش دوم چند مرحله انجام میشود ابتدا در امدهای ناخالص محاسبه می شود و سپس هزینه ها بررسی میگردد و در نهایت از سود ناخالص شرکت کسر شده و سود خالص شرکت به دست می اید.

Bookmark(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *