شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

صورتحساب‌های الکترونیکی در سامانه‌ی مودیان از مرز 76 میلیون گذشت

صورتحساب‌های الکترونیکی در سامانه‌ی مودیان از مرز 76 میلیون گذشت

فهرست مطالب

به گزارش پیشداد به نقل از رسانه مالیاتی ایران، تا تاریخ 21 فروردین ماه سال جاری بالغ بر 1000 مودی موفق به ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند که از این تعداد 421 مورد به صورت مستقیم، 639 مورد از طریق شرکت‌های معتمد و تعداد 30 مورد نیز از طریق سامانه های دولتی در سامانه مودیان ثبت شده است.

بنابراین تاکنون بیش از 76 میلیون صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال شده است که از این تعداد، بالغ بر 60 میلیون صورتحساب توسط خود مودیان، بیش از 16 میلیون صورتحساب با کمک شرکت‏ های معتمد و بیش از 25 هزار صورتحساب نیز از طریق سامانه های دولتی ارسال شده است.تا تاریخ مذکور مجموعا حدود 23 هزار حافظه از طریق مودیان، شرکت های معتمد و سامانه های دولتی اخذ شده است.

گفتنی است شرکت‏ های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از اول آبان‏ماه سال 1401 و شرکت‏ های دولتی و سایر دستگاه ‏های اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری از اول دی‏ماه همان سال طبق قانون ملزم به صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند. همچنین از ابتدای سال‏ 1402 نیز اشخاص حقوقی (به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده (16) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400) مشمول اجرای این قانون گردیده اند.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button