معرفی شرکت‌های معتمد ارایه‌کننده‌ی خدمات مالیاتی

به نقل از رسانه مالیاتی ایران، به موجب قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، فعالان اقتصادی موظف هستند برای ثبت معاملات کالا و خدمات خود از پایانه فروشگاهی و تجهیزات مشابه استفاده کنند و برای انجام معاملات خود صورتحساب الکترونیکی صادر کنند.

براین اساس شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از اول آبان ماه 1401 به عنوان اولین گروه فراخوان شده، مشمول اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی هستند.

براساس این گزارش، شرکت های ساختمانی، شرکت های ماشین آلات و تجهیزات، شرکت های رایانه ای، شرکت افست، شرکت های ارتباطی، شرکت های نفت و پتروشیمی، شرکت های فعال در زمینه صنایع سیمان، چینی وکاشی، شرکت های مالی و سرمایه گذاری، شرکت های روانسپاری و لیزینگ، تامین سرمایه پذیرفته شده در بورس و فرابورس طبق برنامه ریزی های انجام شده در مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان حضور یافتند و با کلیات قانون، روش های اجرا، نحوه تبادل اطلاعات، نحوه و زمان صدور صورتحساب الکترونیکی آشنا شدند.

همچنین شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی به عنوان بازوی اجرایی قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان به مودیان معرفی شدند تا طبق قانون در زمینه مشاوره و ارائه آموزش های لازم به مودیان، نصب و پشتیبانی تجهیزات مورد نیاز برای ارائه خدمات مالیاتی با این شرکت ها همکاری های لازم صورت گیرد.

گفتنی است، مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور با هدف شناسایی و رفع ابهامات فنی، قانونی و اجرایی این قانون روزانه جلسات مستمری با حضور شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس برگزار می کند.

image_pdfpdfimage_printپرینت
با ما تماس بگیرید