شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

ساماندهی کارتخوان ها، زیربنایی برای هوشمند سازی نظام مالیاتی

ساماندهی کارتخوان ها، زیربنایی برای هوشمند سازی نظام مالیاتی

فهرست مطالب

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:
  

ساماندهی کارتخوان ها، زیربنایی برای هوشمند سازی نظام مالیاتی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تشریح اقدامات انجام شده در خصوص ساماندهی دستگاه های کارتخوان اظهار داشت: طرح ساماندهی دستگاه های کارتخوان یکی از اقدامات زیربنایی سازمان امور مالیاتی کشور برای تحقق نظام‌مالیاتی هوشمند مبتنی بر حاکمیت داده ها است.
 
 

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر داود منظور ضمن قدردانی از همکاری و همراهی مردم بویژه اصناف، کسبه و فعالان اقتصادی در طرح ساماندهی دستگاه های کارتخوان اظهار داشت: با اجرای این طرح، حدود هفت میلیون کارتخوان به پرونده های مالیاتی الصاق شده است و تقاضای غیرفعال سازی برای حدود 3 میلیون دستگاه نیز بنا به درخواست مالکان آنها به بانک مرکزی اعلام شده است که برخی از آنها غیرفعال شده و غیرفعال سازی برخی دیگر هم در حال انجام است.

وی افزود: با اجرای طرح ساماندهی کارتخوان‌ها، در سه ماه گذشته حدود ۵۰۰ هزار مودی جدید شناسایی شده اند.

دکتر منظور، اجرای طرح ساماندهی دستگاه های کارتخوان را از مهمترین گام های زیربنایی در جهت نیل به هوشمندسازی نظام مالیاتی و حاکمیت داده ها برشمرد و اظهار امیدواری کرد با همکاری مودیان و فعالان اقتصادی، زمینه مناسب برای تحقق رویکرد داده محوری فراهم شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: یکی از ابزارهای اصلی ما برای شفاف سازی و جلوگیری از فرار مالیاتی، شناسایی مودیان جدید بر اساس داده محوری است که از همه روش‌های ممکن و با بیش از ۱۰ روش سیستمی، کسانی را که از قبل پرداخت کننده مالیات نبودند، شناسایی می‌کنیم و نسبت به مطالبه مالیات از آن ها اقدام خواهیم کرد.

دکتر منظور افزود: فرارمالیاتی پدیده‌ای است که برای مقابله با آن باید از همه روش‌های فرآیندی استفاده کنیم و ما معتقدیم باید فرآیندها و سامانه های اطلاعاتی، همچنین اشراف و نظارت خود را به گونه‌ای توسعه دهیم که همه فعالان اقتصادی مالیات منصفانه و حقه خود را پرداخت کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اهمیت اجرای طرح ساماندهی کارتخوان ها در فرایند داده محور شدن فعالیت های نظام مالیاتی، اظهار داشت: از این پس، اگر فعالان اقتصادی بخواهند کارتخوان دریافت کنند، یا کسانی که از تعیین تکلیف پوزهای خود جا ماندند، می‌توانند با مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی کشور دستگاه‌های خود را به پرونده مالیاتی متصل نمایند.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در کنار ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان، بزودی دستورالعمل و آیین نامه‌ای جهت تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری ابلاغ خواهد شد که براساس آن صرفا از حساب های تجاری می‏توان برای انجام کسب و کار استفاده کرد و حساب های شخصی با محدودیت در تعداد و مبلغ تراکنش ها مواجه خواهند بود.

منبع:ساماندهی کارتخوان ها، زیربنایی برای هوشمند سازی نظام مالیاتی > سازمان امور مالیاتی کشور (intamedia.ir)

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button