شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

رقم پیشنهادی سبد معیشت اعلام شد

رقم پیشنهادی سبد معیشت اعلام شد

فهرست مطالب

نمایندگان کارگران : 17 میلیون و 500 هزار تومان

وزارت اقتصاد : 11 میلیون و 500 هزار تومان

علت عدم تعیین سبد معیشت کارگران بخاطر اختلاف زیاد بین اعداد مطرح شده است. نمایندگان کارگری معتقدند داده های آماری از سوی وزارت اقتصاد دستکاری شده و میگویند این وزارت خانه حاضر به تایید رقم واقعی سبد نیست. عدد و مبلغ سبد معیشت تعیین کننده افزایش حقوق کارگران و کارمندان مشمول قانون کار در سال آینده خواهد بود.

با توجه به نشست شورای عالی کار که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی و دعوت وزرای اقتصاد و صمت هم اکنون در حال برگزاری است، در شرایطی پیش می رود که کمیته دستمزد شورای عالی کار گزارش خود درباره هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری را ارائه کرده است

اعضای کمیته دستمزد رقم هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را ۱۲ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده اند.
طبق آخرین اخبار، نمایندگان گروه کارگری هم در این جلسه از سبد معیشت کارگران بر اساس محاسبات و جمع بندی گزارش های نهایی خود رونمایی کرده و به رقم ۱۷ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۱۶۰ تومان رسیده و آن را پیشنهاد کرده اند. و وزارت اقتصاد به رقم 11 میلیون و 500 هزار تومان رسید.

به گزارش ایسنا، بیشتر کارشناسان و فعالان حوزه کار تصمیم گیری درباره رقم دستمزد ۱۴۰۲ را به جهت برآوردهای متعدد از هزینه سبد معیشت و اعلام ارقام متفاوت از ۱۵ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان سخت و پیچیده عنوان کرده بودند.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button