از دست رفتن اطلاعات مالی و حسابداری !

بیشتر ما از خطرات احتمالی و ریسک از دست دادن اطلاعات خبر داریم اما راه های اجتناب از آنها را نمی دانیم. یکی از بزرگترین مشکلات شرکتها از دست دادن اطلاعات مالی و حسابداری می باشد که باعث بروز مشکلات فراوانی مانند از بین رفتن حساب مشتریان ، هدر رفتن وقت و انرژی واحد حسابداری […]

بیشتر ما از خطرات احتمالی و ریسک از دست دادن اطلاعات خبر داریم اما راه های اجتناب از آنها را نمی دانیم.
یکی از بزرگترین مشکلات شرکتها از دست دادن اطلاعات مالی و حسابداری می باشد که باعث بروز مشکلات فراوانی مانند از بین رفتن حساب مشتریان ، هدر رفتن وقت و انرژی واحد حسابداری ، هدر رفتن هزینه های صرف شده بابت حسابداری ، به تعویق افتادن امور جاری شرکت و دیگر مشکلات نقدینگی ، مالی ، روانی و …. می شود .

اگر اطلاعات مالی و حسابداری خود را از دست داده اید فرصت را از دست ندهید !!! و با کارشناسان مجرب گروه پیشداد که سالها در زمینه پشتیبانی فنی نرم افزارها و سخت افزارهای مختلف حسابداری تجربه داشته اند تماس بگیرید .
دلایل مختلفی برای از دست دادن اطلاعات در زندگی روزمره ما وجود دارند که به نحوه ذخیره سازی ، نگهداری و مدیریت اطلاعات و عدم آگاهی و شناخت از نحوه عملکرد سیستم های مالی و سخت افزاری بر می گردند.
به صورت کلی برخی از دلایل ازدست رفتن اطلاعات به شرح ذیل قابل بیان می باشد :

 

۱٫ حذف فایل ها به صورت تصادفی
همه ما تجربه حذف اشتباهی و تصادفی فایل ها و اسنادمان را داشته ایم. برای مثال ناخواسته فایل اکسل رو حذف کرده ایم یا بعد از ویرایش نسخه اصلی را از دست داده ایم یا بدتر از اون یک پارتیشن یا فولدر یا فلش حاوی اطلاعات مالی و حسابداری رو فرمت کردیم، این ریسک جزء موارد روزمره بوده و بیشتر افراد آن را نادیده می گیرند . اغلب اطلاعاتی که از دست می دهیم به دلیل عدم پشتیبان گیری مرتب از اطلاعات می باشد.
۲٫ ویروس و بد افزار های مخرب
کامپیوترهایی که به شبکه جهانی اینترنت متصل اند یا اتصال حافظه های جانبی ماننده هارد و فلش و… به کامپیوترهای مختلف احتمال حملات انواع و اقسام ویروس ها را افزایش می دهد. ویروس هایی که باعث مختل کردن سیستم عامل ، مصرف پهنای باند و آسیب زدن به اطلاعات می گردد. خطرناک ترین حملات برای سرقت و یا آسیب رساندن به اطلاعات ، از نوع تجاری آن می باشد. اطلاعات مشتری ها ، اطلاعات صنعتی و فنی مورد نیاز برای ساخت محصولات سری ، اطلاعات مالی و معاملاتی شرکت ها و… خیلی موارد دیگر که حفظ و نگهداری آن ها ارزش بسیار بالایی داشته باشند.
۳٫ آسیب های مکانیکی هارد دیسک
قطعات مکانیکی مختلفی در هارد دیسک وجود دارند و جای تعجبی نیست که به راحتی آسیب ببینند. البته راه هایی برای بازگردانی اطلاعات هارددیسک شما وجود دارد و البته اگر هارد دیسک شما دچار مشکل جدی نشده باشد که بهتر است در غیر این صورت هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی متخصصین خدمات ریکاوری بتوانند اطلاعات شما را بازگردانی کنند. پیشتبان گیری منظم اطلاعات تنها راه چاره است در این خصوص با کارشناسان گروه پیشداد تماس گرفته تا بهترین راهکار را به شما ارائه نمایند .
۴٫ قطع برق
قطع برق و خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر می تواند به شما آسیب های جدی بزند. هنگامی که شما در حال ثبت اسناد حسابداری ، تهیه صورتهای مالی ، تهیه گزارشات اکسل ، تهیه لیست حقوق و دستمزد هستید و در مراحل پایانی آن به سر می برید و یا تصور کنید با صرف کلی وقت گزارش یا اطلاعات مالی و حسابداری و… را تهیه کرده اید و درحال اتمام جزئیات آن هستید ، ناگهان برق می رود. در این زمان اگر خوش شانس باشید و از فعالیت های خود بک آپ گرفته باشید و یا نرم افزار شما قابلیت پشتیبان گیری خودکار داشته باشد می توانید بدون دردسر به ادامه کار خود را بپردازید. اما اگر قطع برق باعث اختلال در عملکرد سیستم عامل شود کارتان سخت و شاید اطلاعاتتان را از دست داده باشید. اما باز هم جای امیدواری است. در شرایط بدتر با تغییرات ناگهانی ولتاژ ممکن است قطعات سخت افزاری شما دچار آسیب شود که البته تمام این مشکلات را می توان با منبع تغذیه جانبی حل کرد.
۵٫ سرقت کامپیوتر
این یک تراژدی واقعی است که همزمان کامپیوتر و اطلاعات خود را از دست می دهید. همیشه خطر دزدیده شدن وسایل الکترونیکی وجود دارد خصوصا برای افرادی که زمان زیادی همراه با وسایل الکترونیکیشان خارج از منزل یا محل کار قرار دارند. این خطر برای افرادی که سیستم مالی خود را همراه خود به جاهای مختلف میبرند افزایش پیدا می کنند . مثلا نصب نرم افزار حسابداری در لپ تاپ !!! حال اگر لپ تاپ به سرقت رود !!!! قطعا ارزش اطلاعات حسابداری ، مالی ، اداری کاری شما بسیار ارزشمند تر از ارزش مالی دستگاه شما می باشد . اگر از استراتژی مناسب برای پشتیبان گیری اطلاعات استفاده کنید و آن ها را در مکانی امن ذخیره سازی کنید ، از دست دادن کامپیوتر ممکن است کمتر دردناک به نظر آید.
در این خصوص نیز می توانید با مشاوران فنی و نرم افزاری گروه پیشداد تماص حاصل فرمایید .
گروه پیشداد تجربه بازگردانی اطلاعات مالی ، بازگردانی نرم افزارهای حسابداری ، دیتاهای اداری و… زیادی را به همت کارشناسان خود داشته و می توانند در این زمینه همواره حسابداران و مدیران را همراهی نمایند .
۶٫ ریخته شدن قهوه یا آب
از آنجای که استفاده از لپ تاپ در چند سال اخیر رشد بالایی داشته ، گزارشات بسیاری از آسیب های ناشی از ریختن نوشیدنی بر روی لپ تاپ به گوش می رسد. همه لپ تاپ ها قابلیت محافظت در برابر خیس شدن ندارند. مایعات باعث اتصال کوتاه در اجزای مهم الکترونیکی شده و ممکن است باعث از کار افتادن کامپیوتر شود. اجازه ندهید اطلاعات مالی وحسابداری شما به راحتی آب خوردن !!!!!! از بین برود .
۷٫ انفجار و آتش سوزی
شاید به نظرتان خنده دار باشد و مسخره به نظر بیاید که کامپیوتر یا لپ تاپ دچار حریق شود. اما اتفاق است! ممکن است در محل کار ، منزل و یا خودرو دچار آتش سوزی شود ، عدم کولینگ مناسب سرور ها و یا اشکالات فنی و حتی مشکلاتی باطری در لپ تاپ ها می تواند مستقیما اطلاعات شما را تحدید کند. ایمن ترین راه برای حفظ اطلاعات پشتیبان گیری منظم و نگهداری آن ها در مکانی دیگر است.
تنها راه پیشگیری برای از دست ندادن اطلاعات و دچار نشدن به این اشتباهات با پشتیبان گیری از اطلاعات و ذخیره سازی آن ها در مکانی مناسب برطرف می گردند. پس بهتر است همین حالا نسبت به پشتیبان گیری از اطلاعات مهمتان اقدام کنید و از آن مهم تر مکانی مناسب برای حفظ و نگهداری آن پیدا کنید.

 

 

شما از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید؟
بک آپ خود را در کجا نگهداری می کنید؟
اطلاعات خود را از دست داده اید ؟
حسابداری شما از بین رفته است ؟
نگران صرف وقت مضاعف برای ثبت اسناد حسابداری حذف شده هستید ؟
گزارشات مالی شما از بین رفته است ؟

 

برای بازیابی و پشتیبانی نرم افزار های مالی خود با ما تماس بگیرید .

 

 

 

Bookmark(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *