شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

دریافت مالیات از مجموع ارزش خودروها نوعی مالیات بر ثروت است

دریافت مالیات از مجموع ارزش خودروها نوعی مالیات بر ثروت است

فهرست مطالب

دریافت مالیات از مجموع ارزش خودروها نوعی مالیات بر ثروت است

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دریافت مالیات از مجموع ارزش خودروها نوعی مالیات بر ثروت است که به افزایش عدالت مالیاتی کمک می‌کند.
 

به گزارش رسانه مالیاتی ایران دکتر منظور در برنامه زنده تهران 20 که از شبکه پنج سیما پخش شد، در پاسخ به سؤالی درخصوص مالیات خودروهای لوکس عنوان کرد: براساس قانون بودجه سال جاری چنانچه مجموع ارزش خودروهای یک فرد یا فرزندان تحت تکفل او به بیش از یک میلیارد تومان برسد مشمول دریافت مالیات خواهد بود که در حال  حاضر با توجه به جدول قیمت‌گذاری خودروها و اخذ اطلاعات پایه خودروها از پلیس راهور، 170 هزار خودروی لوکس جهت وصول مالیات متعلقه شناسایی شده‌اند.  

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه در رابطه با میزان فرار مالیاتی در کشور و راهکار مقابله با آن نیز تصریح کرد: میزان فرار مالیاتی حدود ۵۰ درصد مالیات وصولی سالانه برآورد می‌شود و جلوگیری از فرار مالیاتی با رویکرد داده محوری و اشراف اطلاعاتی از اولویت‌های سازمان امور مالیاتی کشور است .

وی با اشاره به طرح ساماندهی دستگاه‌های کارت‌خوان بانکی و ضرورت اتصال آنها به پرونده‌های مالیاتی فعالان اقتصادی و پیامدهای عدم اتصال آنها خاطرنشان کرد: در قالب طرح ساماندهی کارت‌خوان‌ها ۵۰۰ هزار پرونده جدید مالیاتی در کشور تشکیل شده است که این امر به افزایش درآمدهای مالیاتی در سال آینده خواهد انجامید.

 

منبع:دریافت مالیات از مجموع ارزش خودروها نوعی مالیات بر ثروت است > سازمان امور مالیاتی کشور (intamedia.ir)

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button