شماره تماس :02188990405

دریافت تسهیلات خرد بدون گواهی مالیاتی ماده ۱۸۶ فراهم می شود

دریافت تسهیلات خرد بدون گواهی مالیاتی ماده ۱۸۶ فراهم می شود

فهرست مطالب

به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور و در راستای تکریم مودیان و تسهیل امور، امکان افزایش خودکار سقف اعطای تسهیلات خرد بدون دریافت گواهی مالیاتی موضوع ماده 186 قانون مالیات‏های مستقیم فراهم می شود.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، بنا به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به بانک مرکزی برای اصلاح ضوابط اجرایی تبصره 1 ماده 186 قانون مالیات‏های مستقیم، از این پس امکان افزایش خودکار سقف اعطای تسهیلات خرد بدون دریافت گواهی مالیاتی به صورت سالیانه بدون طی تشریفات و ابلاغ بخشنامه جدید فراهم خواهد شد.

به موجب این پیشنهاد، اعطای تسهیلات ارزی یا ریالی توسط بانک‏ها به کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی (صاحبان مشاغل) طی یک سال شمسی برای اشخاص حقوقی تا 65 درصد نصاب معاملات متوسط (برای سال 1402 معادل 9 میلیارد و 425 میلیون ریال) و برای اشخاص حقیقی تا 35 درصد نصاب مذکور (برای سال 1402 معادل 5 میلیارد و 75 میلیون ریال) نیاز به ارائه گواهی مالیاتی به بانک نخواهد داشت.

شایان ذکر است این مبلغ در حال حاضر برای اشخاص حقوقی 5 میلیارد ریال و برای اشخاص حقیقی 2 میلیارد ریال است و تغییر آن در هر سال منوط به اصلاح ضوابط اجرایی می باشد که براساس سوابق موجود هر چندسال یکبار تغییر می یابد.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button