شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

توجه به نقش های متفاوت و مسئولیت های مشترک در نظام انگیزشی سازمان

توجه به نقش های متفاوت و مسئولیت های مشترک در نظام انگیزشی سازمان

فهرست مطالب

رئیس کل سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: 

توجه به نقش های متفاوت و مسئولیت های مشترک در نظام انگیزشی سازمان

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در اجلاس سراسری مدیران مالیاتی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشور تاکید کرد: به خاطر وجود مسئولیت های مشترک، همه همکاران در پایین ترین تا بالاترین سطوح اداری باید در نظام انگیزشی سازمان مورد توجه باشند اما طبیعی است که به نقش ها و تاثیرگذاری های متفاوت در پیشبرد اهداف سازمان نیز باید توجه نمود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی در اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور، ضمن تقدیر از زحمات مدیران و همکاران مالیاتی سراسر کشور با تاکید بر اینکه در استفاده از فرصت ها باید نگاهمان عدالت محور و مبتنی بر اصل مساوات باشد، گفت: قطعا عدالت را به معنای برابری معنا نمی کنیم و عدالت یعنی هر چیزی در جای خودش قرار بگیرد.
وی با اشاره به ضرورت نگاه عادلانه و مبتنی بر منطق تلاش گری در توزیع پاداش ها و توجه به نقش های متفاوت در کنار مسئولیت مشترکی که همه همکاران بر عهده دارند به ضرورت طراحی شاخص های مربوطه تاکید نمود و خاطر نشان کرد: به خاطر وجود مسئولیت های مشترک، همه همکاران در پایین ترین تا بالاترین سطوح اداری در تحقق اهداف سازمانی باید توجه کرد و طبیعی است که نقش های متفاوت در پیشبرد اهداف سازمان نیز باید مد نظر باشد.
دکتر منظور با تاکید بر ضرورت به کارگیری همه روش های ممکن، مانند توافق با بانک ها در ارائه تسهیلات و وام های کوتاه مدت و بلند مدت، نقش اصلی پیشبرد امور در سازمان امور مالیاتی را بر عهده همکاران خدوم سازمان دانست و گفت: در بحث انتصابات، رویکرد سازمان رویکرد مبتنی بر عدالت است و برنامه و ملاک ما برای انتخاب مدیران در سطوح مختلف، توانمندی، سلامت، کارایی و دانش مالیاتی افراد بوده و شایسته سالاری مبنای ارتقا در سازمان است.
وی، رویکرد مدیریت سازمان را رویکرد مشارکتی دانست و اضافه کرد: مدیریت مشارکتی به این معنا است که یک رابطه متقابل و موثر بین همکاران در ستاد سازمان و همکاران در صف برقرار شود.
دکتر منظور تصریح کرد: چنانچه ستاد سازمان نقش هماهنگ کنندگی، نظارتی و تسهیل گری را به خوبی ایفا کند، واحدهای عملیاتی هم می توانند وظایف خود را کارآمدتر و چابکتر انجام دهند.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: آماده شنیدن ایده ها، طرحها و نقدهای مشفقانه همه همکاران هستیم و همکاران سازمان را اعضای یک خانواده بزرگ و ارزشمند می دانیم.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به مدیران تاکید کرد: باید به نظرات همکاران تا حد امکان توجه نموده و موجبات آرامش و آسایش همکاران را فراهم آوریم.
وی همچنین اظهار داشت: باید حداقل های لازم را برای همه همکاران تامین نمود ضمن آنکه با هدف ایجاد انگیزه در سیستم، برای همکارانی که بیشتر تلاش می کنند نیز مشوق های لازم برای افزایش انگیزه و روحیه بیشتر فراهم نماییم.
پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button