شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

اهمیت گزارش‌های مردمی در شناسایی فرارهای مالیاتی

اهمیت گزارش‌های مردمی در شناسایی فرارهای مالیاتی

فهرست مطالب

دکتر داود منظور، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور ضمن تقدیر از مردم درخصوص ارائه گزارش‌ فرارهای مالیاتی اظهار داشت: در سال 1401 اسامی بالغ بر پنج هزار و 600 پزشک فاقد دستگاه کارت‌خوان که براساس گزارش‌های مردمی شناسایی شده بودند از حیث برخورد انتظامی به سازمان نظام پزشکی اعلام شد.

وی با اشاره به مطالبات مردمی درخصوص محرومیت‌های مالیاتی پزشکان فاقد دستگاه کارت‌خوان اضافه کرد: این گروه از پزشکان از تسهیلات مالیات مقطوع موضوع تبصره ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم محروم می‌شوند.

دکتر منظور به اهمیت گزارش‌های مردمی در شناسایی گسترده فرارهای مالیاتی و ارسال اطلاعات بیش از دو هزار و 600 فعال اقتصادی صنفی که براساس گزارش‌های مردمی فاقد دستگاه کارت‌خوان هستند به ادارات امور مالیاتی ذی‌ربط برای رسیدگی‌های مالیاتی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته و در راستای تشویق مردم به ثبت گزارش تخلفات مالیاتی در سامانه سوت زنی سازمان و به منظور تقدیر از گزارشگران مردمی (سوت‌زنان)، هدایایی نقدی پرداخت شده است.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی در ادامه ضمن اشاره به بروز رسانی فهرست مؤدیان فاقد اعتبار مالیاتی بر ضرورت توجه جدی مؤدیان به مؤدیان فاقد اعتبار مالیاتی که  از سوی سازمان امور مالیاتی کشور در تارنمای این سازمان به نشانی evat.ir اطلاع‌رسانی می‌شود تأکید کرد و افزود: با توجه به تهیه و ابلاغ دستورالعمل شناسایی و مقابله با شرکت‌های مشکوک به معاملات صوری در سال گذشته، فهرست بیش از 200 شرکت کاغذی شناسایی شده جدید در تارنمای سازمان منتشر شده است.  

بنابراین طبق  این فهرست تاکنون بیش از هفت هزار شخص حقیقی و حقوقی مشکوک به انجام معاملات صوری که اعتبارهای صادره از سوی آنها مورد قبول ادارات امور مالیاتی نمی باشد توسط سازمان امور مالیاتی شناسایی و در تارنمای مذکور اطلاع‌رسانی شده است.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button