شماره تماس :02188990405

اطلاع رسانی در خصوص انجام تکالیف قانونی در موعد مقرر

اطلاع رسانی در خصوص انجام تکالیف قانونی در موعد مقرر

فهرست مطالب

موضوع: اطلاع رسانی در خصوص انجام تکالیف قانونی در موعد مقرر

متن بخشنامه به صورت زیر می باشد:

همانگونه که مستحضرید، اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مصوب 1398/07/21 یکی از مهم ترین رسالت های سازمان امور مالیاتی کشور در راستای هوشمند سازی نظام مالیاتی است و پیاده سازی اثربخش آن نقش به سزایی در شفاف سازی نظام مالی و اقتصادیري، کاهش فرار مالیاتی و افزایش رضایت مودیان در سطح کشور خواهد داشت. این قانون ضمن تضمین منافع اقتصادی، درآمدهای مالیاتی قابل توجهی را از طریق کاهش هزینه های وصول و تمکین مالیاتی،کاهش قاچاق کالا و کاهش فرار مالیاتی به همراه دارد.

نظر به آنکه احتمال لازم الاجراء شدن لایحه تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان برای اشخاص حقیقی از تاریخ 1402/10/01 وجود دارد. لذا با عنایت به قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و ضرورت صدور صورتحساب الکترونیکی و ثبت آن در سامانه مودیان در موعد مقرر توسط مودیان محترم مالیاتی و تاکید دولت در اجرای این ابر پروژه ملی، خواهشمند است ضمن تبیین موضوع برای همه اعضاء مرتبط با آن مجموعه محترم و یادآوری جرایم مربوط به عدم ارسال صورتحساب الکترونیکی وفق ماده 22 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، دستور فرمایید برای جلوگیری از پیامدهای ناشی از عدم اتصال به سامانه مودیان، نسبت به ایفای وظایف قانونی خود اقدام نمایند.

شایان ذکر است این مرکز آمادگی خود را در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی مجازی/غیرمجازی جهت رفع ابهامات مربوط به سامانه مودیان اعلام می دارد.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button