شماره تماس :02188990405

اطلاعیه مهم – گزارش اقدامات انجام شده در پاسخ به دیوان محاسبات در خصوص مالیات بر واحدهای مسکونی خالی

اطلاعیه مهم – گزارش اقدامات انجام شده در پاسخ به دیوان محاسبات در خصوص مالیات بر واحدهای مسکونی خالی

فهرست مطالب

در رابطه با مالیات بر واحدهای مسکونی خالی دستورالعمل نحوه محاسبه مالیات مزبور به شماره 200/1400/517 مورخ  1400/07/06 از سوی سازمان صادر شده و بر همین مبنا سامانه مالیات بر واحدهای مسکونی خالی از سکنه با امکان مراجعه سیستمی و پرداخت غیرحضوری مالیات راه اندازی شده است. براساس اطلاعات دریافتی از وزارت راه و شهرسازی تعداد 568 هزار واحد مسکونی خالی احصاء شد که بالغ بر 488 هزار واحد از آنها در شهرهای بالاتر از صدهزار نفر جمعیت بوده و مشمول پرداخت مالیات شده است. مالیات این واحدها محاسبه و در درگاه خدمات الکترونیک سازمان به نشانی My.Tax.gov.ir اطلاع رسانی شده است. حسب بند (9) دستورالعمل فوق الذکر مالک یا مالکان واحدهای مشمول مالیات مکلف به پرداخت مالیات حداکثر یک ماه پس از اعلام سازمان می‌باشند.

بنابراین سازمان امور مالیاتی کشور حسب قوانین و مقررات موضوعه به تکالیف خود عمل نموده و چنانچه مودیان محترم به تکالیف خود در پرداخت مالیات های متعلقه اقدام ننمایند سازمان برابر مقررات موجود نسبت به وصول مالیات های تعلق گرفته اقدام خواهد نمود.

منبع:اطلاعیه مهم – گزارش اقدامات انجام شده در پاسخ به دیوان محاسبات در خصوص مالیات بر واحدهای مسکونی خالی > سازمان امور مالیاتی کشور (intamedia.ir)

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button