شماره تماس :02188990405

آدرس :تهران، میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، پلاک ۳۵۷ ساختمان پزشکان ۱۵۷، طبقه ۴، واحد ۲۷

استرداد 3.440 میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی

استرداد 3.440 میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی

فهرست مطالب

  استرداد 3.440 میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی

 مدیرکل امور مالیاتی فارس، حمید رضا محمد ابراهیمی اظهار داشت:  یکی از شاخص‌های نشان‌دهنده تکریم ارباب‌رجوع، سرعت بخشیدن در امور مربوط به استراد مالیات  است که در پنج ماه نخست امسال، بیش از 3 هزار و 440 میلیارد ریال مالیات به مؤدیان و فعالان اقتصادی استرداد شده است.

وی افزود: با وجود رویکرد جدید نظام مالیاتی و پس از اصلاحات قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده به‌شدت سرعت گرفت.

 مدیرکل امور مالیاتی فارس باتوجه به اینکه یکی از شاخص‌های نشان‌دهنده تکریم ارباب‌رجوع، سرعت بخشیدن در امور مربوط به استراد مالیات است خاطرنشان کرد: در سال 1400 حدود 8 هزار و 107 میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی استرداد شده بود که این رقم در پنج ماهه نخست سال جاری به 3 هزار و 440 میلیارد ریال رسیده است.

حمید رضا محمد ابراهیمی تصریح کرد: این اداره کل با تاکید بر اینکه استرداد باید در زمان‌بندی خودش  و با جلوگیری از اطاله رسیدگی پرونده ها انجام شود و با عنایت به اهمیت موضوع استرداد مالیات صادرکنندگان، در پنج ماه نخست امسال بیش از  2 هزار و 826 میلیارد ریال به صادرکنندگان  مسترد نموده است.

محمدابراهیمی عنوان کرد: تلاش این اداره کل بررسی و رفع موانع تولید و حل مسائل مالیاتی کلیه فعالان اقتصادی بر مبنای تعامل و همکاری است و سعی ما بر این است که استرداد مالیات به صادر کنندگان در حداقل زمان ممکن انجام شود.

وی تأکید کرد: چنانچه مؤدیان در روند انجام استرداد مالیاتی با مشکلی مواجه شدند، موضوع را از طریق مرکز ارتباطات مردمی 1526 این اداره کل جهت رسیدگی مطرح کنند.

پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button