آشنایی با خدمات مشاوره حسابداری در زمینه تنظیم بودجه شرکت ها

خدمات مشاوره حسابداری امروزه نقش بسیار مهمی را در مدیریت اقتصاد ایفا می کند، همچنین استفاده از آن بهترین راه کار جهت صرفه جویی درهزینه ها و افزایش درآمد به شمار می آید. تنظیم بودجه یکی از خدمات مشاوره ای در گروه پیشداد می باشد

خدمات  مشاوره حسابداری امروزه نقش بسیار مهمی را در مدیریت اقتصاد ایفا می کند، همچنین استفاده از آن بهترین راه کار جهت صرفه جویی درهزینه ها و افزایش درآمد  به شمار می آید. تنظیم بودجه یکی از خدمات مشاوره ای در  گروه پیشداد می باشد

آشنایی با روش های تنظیم بودجه و پیش بینی هزینه های پروژه به عنوان خدمات  مشاوره حسابداری

در واقع بودجه یک فهرست از همه هزینه های برنامه ریزی شده ، در آمد و یک برنامه ریزی مالی محسوب می شود. هدف از این برنامه ساخت یک مدل جهت ارائه پیش بینی درآمدها و هزینه، ایجاد محدودیت هزینه برای یک پروژه و فعال کردن  عملیات واقعی مالی می باشد.  برای اجرای این برنامه و برآورد هزینه ها روش های مختلفی وجود دارد که توسط کارشناسان و متخصصان خدمات  مشاوره حسابداری قابل اجرا می باشد. بنابراین روش های مختلف تنظیم بودجه عبارتند از:

  • پیش بینی مستقیم
  • سال ما قبل آخر
  • حد متوسطه ها
  • سنجیده منظم

 روش پیش بینی مستقیم: در این روش کارشناسان خدمات  مشاوره حسابداری با مطالعه و تجزیه و تحلیل گرایش های اقتصادی اثر عوامل مختلف را بر هر یک از انواع درآمدها در یک مدت زمان محدودی ارزیابی می کنند سپس از طریق دانش و تجربه خود و همچنین با استفاده از روشهای آماری و با توجه به سیاست‌های اقتصادی دولت اقدام به پیش بینی درآمد برای دوره آینده می کنند.

روش سال ما قبل آخر: به دلیل اینکه اجرای بودجه سال مالی جاری هنوز ادامه دارد و پایان نیافته است در این روش از بودجه سال مالی گذشته استفاده می‌شود. پیش بینی بودجه براساس این روش از  تعادل و استحکام بالایی برخوردار می باشد.

روش حد متوسطه ها: در این روش درآمد سال آینده براساس افزایش یا کاهش هر یک از انواع درآمدها در دوره های  قبل  (که معمولا ۳ تا ۵ سال هستند) پیش بینی می شود.

روش سنجیده منظم: در این روش  ، پیش بینی درآمد مطابق با جمع آوری پرسشنامه‌های نمونه و تجزیه و تحلیل همبستگی صورت می پذیرد. در روش تجزیه و تحلیل همبستگی ارتباط بین منابع مختلف درآمد و وصول مالیات‌ها در طی دوره های خاصی مورد مطالعه کارشناسان قرار می گیرد، و بعد از  بررسی های لازم  و با توجه به پیش بینی وضع اقتصادی در دوره آینده میزان درآمدها با دقت خاصی  پیش بینی می گردد. لازم به ذکر است در این روش محاسبات با استفاده از روش های آماری پیشرفته انجام می شود.

از این رو خدمات مالیاتی و حسابداری پیشداد ،که در زمینه خدمات مالیاتی و حسابداری فعالیت می کند قصد دارد شما عزیزان را در این امر همراهی کند

 

Bookmark(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *